• 100% bezpečný nákup
  • Originálne produkty
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Rýchle dodanie do 5 dní
0
0,00 €
Môj košík
Zavolajte nám
02/2102 8141

Spánok vašich detí

24.08.2015

Spánok alebo nedostatok spánku je pravdepodobne najviac diskutabilný aspekt starostlivosti o dieťa. Noví rodičia si častokrát neuvedomujú zásadný význam spiaceho režimu ich dieťata. Kvalita a množstvo dojčenského spánku ovplyvňuje blaho všetkých v domácnosti. Ak má vaše dieťa správne nastavené spánkové hodiny, namiesto plaču a kŕmenia o 3 hodine ráno alebo prebaľovania poznáte len pokojné noci a ešte krajšie rána plné smiechu a radostného vreskotu či bľabotania. Každé dieťa potrebuje iné množstvo spánku a v iných intervaloch. Všetko záleží na veku dieťaťa. Dokonca aj rovnako staré deti môžu mať úplne iný spiaci režim. Napríklad 2-ročná Evička spí od 7:00 večera do 7:00 ráno, Jurko od 9:00 do 6:00. Ako teda dokážeme zistiť čo je pre dieťa to najlepšie?spánok dieťaťaDeti do 6 mesiacovNeexistuje žiadny vzorec pre spánok novorodenca, pretože jeho vnútorné hodiny nie sú ešte plne vyvinuté. Novorodenci všeobecne spia alebo driemajú po dobu 16 až 20 hodín denne, porozdelovaných rovnako v noci a cez deň. Novorodenci sa zobúdzajú každé 3 až 4 hodiny, pretože potrebujú priberať na váhe a jesť. Pribúdajúcimi dňami a mesiacmi by sa spiaci režim bábätiek mal upraviť na 4-5 hodín cez noc v kuse. Najlepšie je dať bábätku na večer fľašu s plnohodnotným mliekom a nechať ho zaspinkať pri rozprávke alebo relaxačnej hudbe. Postupom času sa spiaci režim predĺži na 8-9 hodín. 90 % novorodencov dokáže spať po celú dobu. Ak sa však stane, že sa vám novorodenec v noci zobudí a treba ho prebaliť či nakŕmiť, nerozprávajte a ani nezapínajte svetlo. Novorodenca treba naučiť na "nočný režim, kedy je len a len tma". Takto naučíte časom vaše malé zaspať samostatne a vy sa nebudete musieť v noci postaviť z postele. Je tiež veľmi dôležité si uvedomiť, že dieťa v noci aj sníva a dokonca aj plače so sna a vám sa môže zdať, že je hore. Opak je pravdou, ak ho necháte chvíľu osamote.Deti 6 až 12 mesiacov

Za 6 mesiacov, môže dieťa spať približne 3 hodiny denne a od 9 do 11 hodín v noci. Pri zaspávaní môžu rodičia ukladať dieťa o čosi dlhšie. Najlepším trikom je dieťaťu jemne masírovať chrbátik a potom sa tváriť, že spíte. Dieťa si postupne zvykne na tmu pri ktorej zaspí.

 

Predškoláci

Predškoláci spia asi 10 až 12 hodín za noc. Predškolák, ktorý dostáva primeraný odpočinok v noci už nepotrebuje spať cez deň. Avšak nedostatok spánku môže spôsobiť dráždivé alebo hyperaktívne typy správania.


Pubertálny vek

Dospievajúce deti potrebujú približne 8 až 9 hodín spánku za noc, ale mnohí to nechápu. Prebdené noci spôsobjú: zníženie krátkodobej pamäte, zlé výkony, tiež spôsobujú zlé nálady, problémy v škole, neskôr dopravné nehody!

Komentáre k článku

Pridajte komentár

K článku zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Pridajte komentár k článku: Spánok vašich detí

Ďalšie články

Neprehliadnite

//